Zahvaljujući sufinanciranju HEP-a (https://www.hep.hr/) i našoj želji da za djecu učinimo što više možemo, u Riđanama kod škole je postavljen koš i klupe, tako da djeca/mladi/stari sada imaju još jedno mjesto za igru i druženje.
Naša potpredsjednica udruge Marija Marić sudjelova je na Konferenciji “Civilno društvo 2030.: RH-EU_Euro-Mediteran”, Šibenik, 23.-25.10.2019. godine u organzaciji Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva (https://zaklada.civilnodrustvo.hr/ ).
Nakon svečanog otvorenja uslijedili su uvodni paneli o budućnosti civilnoga društva,o mogućnostima ESI fondova u novom razdoblju i potencijalima europskih programa mobilnosti o čemu su govorili: Marko Pavić, ministar regionalnog razvoja i fondova Europske unije, Antonija Gladović, ravnateljica Agencije za mobilnost i programe EU te predsjednica udruge “MoSt”, Đordana Barbarić. Također, smo imali čast upoznati i slušati predavanje gospodina Colin Habbertona o izobrazbi i utjecaju civilnog društva u digitalnom dobu.
Naša potpredsjednica udruge Marija Marić sudjelova je na Konferenciji “Civilno društvo 2030.: RH-EU_Euro-Mediteran”, Šibenik, 23.-25.10.2019. godine u organzaciji Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva (https://zaklada.civilnodrustvo.hr/).
Nakon svečanog otvorenja uslijedili su uvodni paneli o budućnosti civilnoga društva,o mogućnostima ESI fondova u novom razdoblju i potencijalima europskih programa mobilnosti o čemu su govorili: Marko Pavić, ministar regionalnog razvoja i fondova Europske unije, Antonija Gladović, ravnateljica Agencije za mobilnost i programe EU te predsjednica udruge “MoSt, Đordana Barbarić.
Također, smo imali čast upoznati i slušati predavanje gospodina Colin Habbertona o izobrazbi i utjecaju civilnog društva u digitalnom dobu.,
Provedbom predloženog projekta dugoročno se postiglo sljedeće:
– Smanjenje socijalne isključenosti starijih osoba,
– Povećalo se aktivno uključivanje starih osoba u život zajednice,
– Kroz aktivnosti se povećala prisutnost i uključenost starih osoba u život zajednice,
– Stare osobe su dobile podršku i oslonac u udruzi koja djeluje na području, koje po statistici odumire i spada u područje od posebne državne skrbi (Izvor: http://www.mrrsvg.hr).
– Povećala se kvaliteta života osoba treće dobi i kvalitete življenja cijele zajednice,
– Skrenula se pozornost šire javnosti na osobe treće dobi, njihove potrebe i probleme s kojima se susreću
Edukacijska i informacijska aktivnost – održano ukupno 10 radionica tokom 10 mjeseci provedbe projekta. Održavanje radionica u domeni djelatnosti vanjskog stručnog suradnika, razgovor i savjetovanje korisnika.
Savjetodavna aktivnosti i psihološka pomoć – Održano 10 radionica tokom 10 mjeseci provedbe projekta. Korisnici su dobili informacije o smještaju u dom, pravima na socijalnu pomoć, dodatak mirovini, djelomično smo im približili usluge koje im nisu dostupne, kao što su savjeti djelatnice CZSS, i medicinske usluge (mjerenje tlaka i šećera, savjetovanje, upućivanje specijalistima, itd).
Tokom 10 mjeseci projekta odrađeno je ukupno 20 terenskih obilazaka (područje općine Biskupija, Kistanje i Ervenik). Na ovaj način došli smo u direktni kontakt sa velikim brojem korisnika na području triju općina, i omogućili korisnicima koji nisu u mogućnosti doći na radionice, izravno informiranje i savjetovanje. Druženje sa volonterima i gerentodomaćicom, u svrhu povećanja socijalne uključenosti, s obzirom da je većinom riječ o samačkim kućanstvima na izoliranim područjima.
Kroz projektne aktivnosti ukupno je sudjelovalo: 200ak korisnika, (cca 150 Ž, 50 M) osoba treće dobi (60+), 3 volontera, 25 radnika naše Udruge koji rade na područjima općina Biskupija, Kistanje i Ervenik (kao aktivne sudionici razgovora i druženja sa starima), 3 vanjska stručna suradnika, partnerska organizacija: Općina Biskupija kao podrška u provođenju projektnih aktivnosti.
Podrška socijalnom uključivanju i zapošljavanju marginaliziranih skupina
Vrijednost projekta: 506.017,87 kn
PT1 – Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku
PT 2 – Hrvatski zavod za zapošljavanje Partner na projektu: Centar za socijalnu skrb Knin
Partner na projektu: Centar za socijalnu skrb Knin
Ponosni smo što dajemo svoj doprinos pokretanju aktivnosti za mlade.
U prostorijama škole (Riđane centar 84, 22300 Knin – Riđane) uredili smo prostorije u kojima će mladi imati mjesto za druženje, učenje, razmjenu ideja i usvajanje novih znanja i vještina.
Centar je otvoren svaki radni dan od 8-15 sati.
Pozivamo sve mlade sa područja Šibensko- kninske županije da nas posjete.
RADUJEMO SE VAŠEM DOLASKU!
Projekt „Za učenje nikad nije kasno II“, ima za cilj – poboljšanje kvalitete života socijalno osjetljivih skupina i socijalnog uključivanja na području općina: Biskupija, Kistanje i Ervenik.
Trajanje projekta: 11 mjeseci
Vrijednost projekta: 45.000,00 kn
Projekt financiran od strane Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.
Partnerska organizacija: Općina Biskupija.
Kroz ovaj projekt podignut će se kvaliteta života starijih osoba i njihovih obitelji, putem organiziranih aktivnosti, s obzirom da su stariji ljudi posebno osjetljivi i ranjivi na promjene u njihovoj društvenoj okolini.
Korisnici projekta su osobe treće životne dobi (starije od 60 godina života), i to prvenstveno osobe koje žive u samačkim staračkim domaćinstvima, članovi njihove obitelji, zaposlenici udruge i volonteri koje ćemo upoznati sa zakonskim i ugovornim obvezama, suštinskim razlikama, pravnim posljedicama i drugim pitanjima, te o prijevarnim radnjama kojima su izloženi prilikom sklapanja štetnih ugovora.
AKTIVNOSTI:
- savjetodavne aktivnosti
- edukacijske i informacijske aktivnosti
- terenski obilasci (direktni susret sa planiranim korisnicima projekta na području Općine Biskupija, Kistanje i Ervenik)
- psihološka pomoć (terapeutske tehnike temeljene na NLP-u)
Sve navedene aktivnosti za vrijeme trajanja projekta će biti besplatne za sve korisnike projekta.
Sve informacije, pomoć i podršku možete dobiti na broj telefona 022/786-0367, svakim radnim danom od 09:00 do 13:00h.
Vrijednost projekta: 75.000,00kn
financiran od strane Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku
Partneri na projektu: Općina Biskupija
Projekt ima za cilj poticanje mladih za preuzimanje uloge aktivnih članova u zajednici te poboljšanje kvalitete života mladih osoba koje žive na selu, kroz osnivanje informativnog centra za mlade za provedbu aktivnosti aktivacije društvenog života mladih, međugeneracijske izmjene informacija, te aktivno provođenje edukacija o potencijalima za razvijanje seoskog turizma i ekološke poljoprivrede, a sve u cilju zadržavanja mladih u lokalnoj zajednici.
Planirane aktivnosti u projektu:
– otvaranje Centra za mlade u kojem će se održavati informativne radionice na teme,
– studijsko putovanje i posjeta centru za mlade u Karlovac (razmjena iskustva)
– osnaživanje udruga u svrhu podizanja kvalitete života mladih, poticanje mladih za preuzimanje aktivne uloge u zajednici, podizanje razine informiranosti o mogućnostima rasta i razvoja mladih u zajednici.